„Krok po kroku do wymarzonego zawodu” - lekcja dla ósmoklasistów

Utworzono: 12-05-2023

W ramach X jubileuszowej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku zorganizował spotkanie dla uczniów szkół podstawowych z Powiatu Lęborskiego. Uczniowie klas ósmych spotkali się z doradcami zawodowymi – p. Anną Naczk i p. Barbarą Gołąbek. Panie udzieliły obszernego wykładu na temat środków funduszy europejskich, jakie zostały pozyskane i wykorzystane w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Zaprezentowały ciekawe narzędzie pomocne w poznawaniu zawodów na rynku pracy - „INFOdoradca +”, które powstało ze środków Unii Europejskiej. Ósmoklasiści, których niebawem czeka wybór ścieżki edukacyjno-zawodowej, poznali zasady wskazujące na to, czym się kierować, a czego unikać przy wyborze dalszego kształcenia. Zwrócono też uwagę na zawody deficytowe w oparciu o Barometr zawodów 2023 w obrębie powiatu lęborskiego.

„Krok po kroku do wymarzonego zawodu” - lekcja dla ósmoklasistów grafika