Laboratoria Przyszłości  Geniboty w naszej Szkole.

Utworzono: 02-07-2022

Nauczyciele bloku edukacji wczesnoszkolnej odbyli szkolenie "Genibot - Programowanie łatwiejsze niż myślisz", aby móc jak najlepiej przekazać wiedzę swoim uczniom.

Uczniowie 3a mieli możliwość pracowania z GeniBotem.  Thgo  to niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Praca z robotem, to ogromne korzyści dla ucznia, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Sterowanie robotem w czasie rzeczywistym, budowanie programu na ekranie IPada, zaprogramowanie utworu muzycznego lub synchronicznego tańca robotów, to tylko niektóre z możliwości jakie daje praca z robotem ... Reszta zależy od pomysłowości i kreatywności ucznia.

Laboratoria Przyszłości  Geniboty w naszej Szkole. grafika