Utworzono: 30-03-2017

Piękną oprawę miał etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego”. Po raz kolejny etap wojewódzki odbył się w Zespole Szkół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach. Na początku  uczestnicy uroczyście odśpiewali hymn Polski, a na maszt wciągnięto biało-czerwoną flagę. Zaproszonych gości powitał wieloletni organizator konkursu z ramienia Kuratorium Oświaty w Gdańsku starszy wizytator  p. Józef Kwidziński, który zawsze dba o wszystkie detale konkursu. Wśród gości obecny był v-ce wojewoda pomorski p. Mariusz Łuczyk, przedstawiciele Pomorskiego Kuratora Oświaty, dyrektorzy szkół i miejscowych placówek oraz przedstawiciele sponsorów.

Nasi uczniowie świetnie zaprezentowali się w konkursie. Czterech uczestników konkursu rozwiązało test na poziomie ponad 80%. To zapewniło im cztery  tytuły Laureata. Najlepiej w konkursie zaprezentował się Maciej Grajewski. Świetną formę zaprezentowali również: Anna Zechlin, Magdalena Nawrot i Antoni Szykut.

Konkurs wymaga od uczniów dużej wiedzy. Nie chodzi tylko o znajomość dziejów i faktów historycznych. Uczniowie muszą się wykazać znajomością broni, umundurowania, kampanii wojennych oraz tekstów literackich. Tym bardziej cieszymy się, że nasi uczniowie tak dobrze wypadli w konkursie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wasi nauczyciele - Anna Zdończyk-Knura i Marzena Kurzydło - razem z Wami cieszą się, że osiągaliście sukces!

Laureaci w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" grafika