Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Utworzono: 28-02-2018

Z radością przyjęliśmy informacje, które nadeszły z siedziby Wojewódzkiej Komisji Konkursu Historycznego w Gdańsku. Magdalena Nawrot (II A) oraz Jakub Wesołowski (III B) uzyskali tytuł Laureata,rozwiązując test na poziomie 80% i więcej.  Antoni Szykut (III D) uzyskał tytuł Finalisty. Nasi uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem opiekunów p. Marzeny Kurzydło i Anny Zdończyk –Knura. Przypomnijmy, że materiał konkursu obejmuje całą podstawę programową w klasach I-III gimnazjum oraz wiedzę wykraczającą poza nią. Uczniowie muszą wykazać się nie tylko znajomością faktów historycznych, ale również znajomością mapy i analizą tekstów źródłowych. Jedno z zadań zawierało również szerszą wypowiedź wysoko punktowaną.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i ich opiekunom osiągniętego sukcesu. Wasze wyniki radują całą brać szkolną.

Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Historycznego grafika