Utworzono: 17-03-2023

16 marca odbył się finał wojewódzki popularnego konkursu historycznego nawiązującego do dziejów oręża polskiego. Tegoroczna edycja obejmowała lata 1887- 1922. W tym roku konkurs miał wyjątkową oprawę, bo wśród zaproszonych gości znalazł się wojewoda pomorski Dariusz Drelich oraz Pomorska Kurator Oświaty Małgorzata Bielang oraz wizytator Rafał Skrzypiński. Uczestnicy na początku odśpiewali hymn państwowy i zostali powitani przez zaproszonych gości. Następnie przez 90 minut rozwiązywali test, który sprawdzał wiadomości z dziejów oręża, broni oraz munduru wojskowego.

Miło nam zakomunikować, ze uczeń klasy VIII d Kajetan Stawski zdobył tytuł Laureata, rozwiązując test na poziomie 85%. Kasjan Stolarczyk z klasy VIII c zdobył tytuł Finalisty. Uczniowie mają prawo do uzyskania dodatkowych punktów na świadectwie, co liczy się przy rekrutacji do nauki w następnej szkole.

Przygotowania do konkursu prowadziła z uczniami p. Marzena Kurzydło.

Zachęcamy wszystkich uczniów do rozwijania swoich zdolności i zainteresowań. Nawet jeśli jesteś uczniem młodszej klasy, warto już dziś szlifować swoją formę, aby w przyszłości móc cieszyć się z sukcesu.

Laureat i Finalista w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" grafika