Laureatki konkursu plastycznego

Utworzono: 30-05-2023

W ostatnim tygodniu maja w auli Szkoły Podstawowej nr 5 w Kwidzynie podsumowany został  Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Autyzm -Jestem bliżej". W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 250 prac w 2 kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. 16 maja Komisja Konkursowa dokonała  oceny zgłoszonych prac i przyznała 6 nagród i 6 wyróżnień. Jury  zwracało uwagę na samodzielność wykonania. Efektem wyboru jest wystawa najlepszych z nich w Bibliotece Miejsko-Powiatowej oraz w szkole. Zadaniem konkursu było przekazanie w dostępny sposób wiedzy, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu a także kształtowanie tolerancyjnych postaw w stosunku do takich osób oraz integracja.  Bardzo ważne było również kształtowanie twórczego myślenia i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji. Wśród 12 nagrodzonych dzieci znalazły się uczennice naszej szkoły:

KATEGORIA KLAS 1-3:

I miejsce – Natalia Trąbińska, klasa IIc

KATEGORIA KLAS 4-8:

Wyróżnienie - Maja Tutakowska, klasa VIa

Gratulujemy uczennicom oraz opiekunowi pani Dorocie Przychoda-Bonemberg.

Laureatki konkursu plastycznego grafika