Liga Matematyczna

Utworzono: 01-03-2016

Siedmioro naszych gimnazjalistów dotarło do półfinału Ligi Matematycznej i w dniu 29 lutego br. zmagało się z zadaniami matematycznymi. Na rozwiązanie pięciu zadań uczniowie mieli 90 minut. W konkursie uczestniczyli:

1. Michalina Baros, IIc

2. Jan Horackiewicz, IIb

3. Wiktoria Kadłubańska, IIIb

4. Judyta Skrzyńska, IIc

5. Aleksander Wardyn, IIIc

6. Filip Chmaj, IIIc

7. Zuzanna Maciejewska, IIc

Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Warto przypomnieć, że pomysłodawcami Ligi Matematycznej organizowanej od 1996 roku są nauczyciele matematyki I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego i I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Zjednoczonej Europy w Słupsku - Piotr Gumienny i Zdzisław Matuski. Od roku 2001 współorganizatorem Ligi Matematycznej jest Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Początkowo Liga przeznaczona była dla uczniów szkół podstawowych (jeszcze ośmioletnich). Obecnie kierowana jest do uczniów wszystkich typów szkół: podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Liga Matematyczna grafika