Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego- edycja 2022/23

Utworzono: 17-12-2022

W czwartek ,15 grudnia odbył się etap wojewódzki konkursu historycznego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. W tym roku uczniowie pochylają się nad tematyką obejmującą lata 1887-1922.Tegoroczna formuła odbywa się na etapach: szkolnym, wojewódzkim , ponadwojewódzkim i centralnym. Miło nam zakomunikować, że również nasi uczniowie stanęli w szranki konkursu. W etapie wojewódzkim naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jagoda Klassa, Amelia Bartko, Anna Dybowska, Kajetan Stawski i Kasjan Stolarczyk. Test nie należał do najłatwiejszych, a sam konkurs wymaga znajomości wielu faktów i wydarzeń historycznych. Tym bardziej cieszy fakt, że dwóch uczniów z kasy VIII  zakwalifikowało się do etapu ponadwojewódzkiego : Kasjan Stolarczyk oraz Kajetan Stawski. Uczniowie będą walczyć w marcu o tytuły finalisty i laureata konkursu.

Warto wspomnieć, że Ania i Amelia to uczennice klas piątych. Dla nich to pierwsze kroki w konkursach o takiej randze. Tym bardziej cieszy ich zaangażowanie i udział w konkursie.

Całej naszej drużynie bardzo dziękują nauczyciele historii za czas i trud włożony w przygotowania do konkursu.

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego- edycja 2022/23 grafika