Majowe święto

Utworzono: 04-05-2018

"Maj – rocznica pięknych serc,

Maj – rocznica pięknych myśli.

Tym, co dawno przeminęli,

Hołd składają ci, co przyszli."

Uczniowie naszej szkoły uświetnili montażem słowno-muzycznym miejską uroczystość związaną z obchodami kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nasi recytatorzy: Zuzanna Konieczna (IIa), Wiktor Jędrzejewski (IIa) Monika Malottki (IId), Zofia Wos (VIId), Kajetan Maciejewski (IIIb) i Jakub Ptasiński (IIId) przypomnieli o ważnych wydarzeniach towarzyszących powstaniu pierwszej polskiej konstytucji. Całości dopełniła oprawa muzyczna zaprezentowana przez zespół wokalny w składzie: Monika Malottki (IId), Klaudia Juchniewicz (IIIb),  Błażej Grandicki (IIIb) i Joanna Sygidus (IIe) pod kierunkiem p. Andrzeja Łakockiego.

Podczas godzin wychowawczych uczniowie klas: IIe, IIId, IIIb i IIIc przygotowali dla zespołów klasowych krótki wykład połączony z prezentacją multimedialną, przypominając tym samym tło historyczne majowych wydarzeń.

Majowe święto grafika