math - NABOJ

Utworzono: 18-04-2016

15 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w międzynarodowych zawodach matematycznych „ math – NABOJ ”.

Zawody rozgrywane są od roku 1998, a ich polska edycja od roku 2015. Pięcioosobowe drużyny w czasie 120 minut starają się rozwiązać jak najwięcej zadań  o różnym stopniu trudności. Wyniki publikowane są na bieżąco, co sprawia, że każda z drużyn zna swoje miejsce w kraju i na świecie.

Startowaliśmy w grupie juniorskiej obejmującej uczniów gimnazjów i I klas szkół średnich. W Polsce grupa ta liczyła 105 drużyn. Nasi uczniowie rozwiązali 20 zadań, co pozwoliło na uplasowanie się w drugiej połowie stawki. Wynik może nie jest rewelacyjny, ale patrząc na startujące szkoły możemy uznać go za spory sukces, a nabyte doświadczenie powinno zaprocentować w kolejnych edycjach zawodów.

W przygotowaniu naszej drużyny do zawodów dużej pomocy udzielił Pan Adam Dzedzej nauczyciel matematyki w III LO w Gdyni.

math - NABOJ grafika