Międzynarodowe spotkanie online - Projekt  Erasmus +

Utworzono: 07-12-2021

W dniach 29.11.- 02.12.2021r. realizowaliśmy (tym razem online) nasz projekt Erasmus + „SHARKS - Sustainability Heroes and Restless Knights in Schools- czyli „Rekiny- Bohaterowie zrównoważonego rozwoju i niespokojni rycerze w szkołach”.

Nasi uczniowie mieli okazję poznać projektowych partnerów z Hiszpanii, Włoch, Macedonii, Luksemburga i Azorów (Portugalii). Organizatorem naszego pierwszego spotkania  była szkoła z Lukseburga: Deutsch-Luksemburgisches Schengen Lyzeum, która jest koordynatorem  projektu.

Uczniowie biorący udział w projekcie mieli możliwość  przedstawienia się na platformie FLIPGRID - nagrywając krótkie filmiki w języku angielskim oraz mogli poznać  projektowych partnerów.  Na spotkanie każdy z uczniów  przygotował film o swojej szkole, przewodnik po  mieście dotyczący zakupu lokalnych produktów oraz  wykorzystaniu różnych surowców do ponownej produkcji – jako  celu zrównoważonej produkcji i konsumpcji. Tematem była również dyskusja na temat wzmocnienia pozycji kobiet na  świecie.

Nasz projekt Erasmus+ „Sharks-Sustainability Heroes and Restless Knights in Schoolskupia się na realizacji 17 celów zrównoważonego rozwoju (SDGs) Agendy ONZ 2030.

W realizacji projektu wzięło udział 57 uczniów z grupy projektowej Erasmus+ z klas: 4a, 4c, 5a, 5b, 7d, 8a, 8b.

Kolejne projektowe spotkanie zaplanowane jest na początek marca. Tym razem mamy nadzieję, że będziemy mogli realizować zadania projektowe w Rzymie.

Bardzo dziękujemy grupie projektowej Erasmus+ , a  szczególnie  najmłodszym uczestnikom projektu  z klas: 4a, 4c, 5a i 5b.

Katarzyna Wróblewska-Kurzydło

Barbara Cieślak