Międzynarodowy Dzień Tolerancji w klasie 1c

Utworzono: 16-11-2023

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku, mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.

16 listopada 2023 r. dnia uczniowie klasy Ic przyszli do szkoły ubrani na zielono, ponieważ kolor ten symbolizuje tolerancję i życzliwość. Celem obchodów było kształtowanie postaw tolerancji, szacunku i empatii oraz uświadomienie dzieciom, że każdy z nas jest inny, a jednak tak bardzo podobny. Wszyscy mamy marzenia, zainteresowania, pasje, potrzebujemy przyjaciół, szacunku, miłości, akceptacji. Różnice nie są złe, ponieważ to one sprawiają, że każdy z nas jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

W trakcie zajęć rozmawialiśmy o tym, czym jest tolerancja, co znaczy być tolerancyjnym. Obejrzeliśmy krótki film dotyczący tolerancji na przykładzie baśni Ch.H. Andersena „Brzydkie kaczątko”. Ozdobiliśmy „Drzewo Tolerancji” naszymi „zielonymi dłońmi, a na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy „Mistrza Tolerancji”.

Pamiętajmy, jesteśmy różni, lecz równie ważni.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji w klasie 1c grafika