Misja w Centrum Badań Kosmicznych w Borówcu

Utworzono: 06-06-2016

Dnia 4 czerwca 2016 roku uczniowie klasy IIc oraz IIIc uczestniczyli w misji stratosferycznej odbywającej się w Centrum Badań Kosmicznych w Borówcu.

O godzinie 11.00 zaczęło się balonowanie, czyli przygotowywanie balonu do wystrzelenia go na granicę stratosfery. Ze względów technicznych cześć badań i pomiarów przygotowano na ziemi. Po zakończonym eksperymencie nastąpiła prezentacja wszystkich projektów konkursowych.

W najbliższy piątek - 10 czerwca odbędzie się dodatkowa próba stratosferyczna do której załączone zostaną eksperymenty. Dane uzyskane podczas próby zostaną przesłane poszczególnym zespołom. Prezentacja zespołów i ich prac odbędzie się 13 czerwca br. podczas konferencji  „Polska Szkoła Inżynierii Kosmicznej" w Lęborku.

Misja w Centrum Badań Kosmicznych w Borówcu grafika