Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt

Utworzono: 17-03-2022

Wielką niespodziankę sprawiły nam nasze koszykarki., startując w Mistrzostwach Powiatu w ramach Igrzysk Dzieci w  koszykówce dziewcząt. Do zawodów przystąpiły tylko dwie szkoły: mistrzynie miasta Lęborka oraz dziewczęta z Nowej Wsi Lęborskiej - najlepsze w swojej gminie.

Faworytkami były zawodniczki z Nowej Wsi Lęborskiej, wyższe, starsze i silniejsze fizycznie. Jednak nie poradziły sobie z ambitnymi, szybkimi i skuteczniejszymi lęborczankami. I to one będą reprezentować nasz powiat w półfinałach wojewódzkich w Kartuzach.

SP 1 Lębork - SP Nowa Wieś Lęborska  16:7

SP 1 Lębork zagrała w składzie: Kaja Wenta, Ewa Cieślikowska, Gosia Ponarad, Natalka Zakrzewska, Lila Babij, Marysia Ziółek, Nadia Żalikowska- wszystkie z 4c, Kinga Welzandt, Victoria Wikariusz, Nikola Tulikowska, Kornelia Potrykus -wszystkie z 3b, Lena Naczk, Hania Przygocka- obie z 3a, Ala Grudkowska 3c, Hania Jurczyk 4a.

Trenerem dziewcząt jest p. Beata Ugodowska.

Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce  Dziewcząt grafika