Mutyzm wybiórczy- o lęku bez lęku

Utworzono: 09-01-2022

Taką nazwę nosi Ogólnopolski Projekt Edukacyjny, do którego w grudniu  włączyli się uczniowie klasy 8c. Ósmoklasiści najpierw szczegółowo zapoznali się z materiałem edukacyjnym dotyczącym problemu mutyzmu, następnie musieli wykonać dwa zadania. Pierwszym z nich było zredagowanie wypowiedzi pisemnej na temat: Milczenie nie zawsze jest złotem,  drugie zadanie polegało na wykonaniu plakatu związanego z mutyzmem wybiórczym.  Warto dodać, że mutyzm wybiórczy to zaburzenie lękowe, polegające na wybiórczości mówienia, co w  konsekwencji może prowadzić do zakłóceń komunikacji wynikających najczęściej z silnego lęku społecznego.

Za udział w projekcie oraz  ogromną wrażliwość na problemy społeczne uczniowie klasy 8c  otrzymali certyfikat.

Mutyzm wybiórczy- o lęku bez lęku grafika