Nagrody Burmistrza Miasta Lęborka z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Utworzono: 12-10-2023

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w lęborskim Ratuszu 12 października odbyła się  uroczystość z udziałem dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów, którzy przybyli na zaproszenie Burmistrza Miasta Lęborka. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele związków zawodowych oraz radni miasta Lęborka.

Miło nam zakomunikować, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej społeczności szkolnej, którzy w minionym roku zdobywali wysokie lokaty w konkursach i zawodach sportowych. Nagrody przyznawane są w kategoriach wiekowych i trzech dziedzinach: nauka, kultura i sztuka oraz sport. Uczniowie, którzy uzyskali nagrody:

Dziedzina NAUKA:

kategoria klasy VII-VIII

• Kajetan Stawski    - absolwent SP nr 1

W dziedzinie KULTURA I SZTUKA wyróżnienia otrzymali:
kategoria – klasy I-III

• Kornelia Kwiatkowska - uczennica SP nr 1

kategoria klasy IV-VI

• Maja Tutakowska - uczennica SP nr 1

W dziedzinie SPORT

Nagrody Główne otrzymało 2 uczniów, wśród nich uczeń naszej szkoły – Maciej Winiarski – w kategorii klasy IV-VI. Najważniejsze osiągnięcia roku ubiegłego: II m. w Polsce w ogólnopolskich rozgrywkach w minisiatkówce w Gliwicach; I m. w ogólnopolskich rozgrywkach w minisiatkówce plażowej w Kołobrzegu; wielokrotny zdobywca I m. w Wielkim finale o puchar Małgorzaty Glinki w: Łebie, Wałczu, Miliczu i Szczecinku; III m. w ogólnopolskim turnieju mini piłki siatkowej ENEA CUP w Bydgoszczy; I m. w ogólnopolskim turnieju minisiatkówki w Połczynie Zdroju i Szczecinku.

W dziedzinie SPORT wyróżnienia otrzymali.

kategoria – klasy I-III.

• Zofia Szczegielniak - uczennica SP nr 1

Kategoria klasy IV-VI

• Oskar Jankowski - uczeń SP nr 1
  • Szymon Zimnowoda - uczeń SP nr 1
  • Michał Dawidowski - uczeń SP nr 1
  • Dawid Burghardt - uczeń SP nr 1
  • Kaja Wenta - uczennica SP nr 1
  • Małgorzata Ponarad - uczennica SP nr 1
  • Maria Ziółek - uczennica SP nr 1
  • Tomasz Beta - uczeń SP nr 1

Wszystkim nagrodzonym, sławiącym imię szkoły, składamy serdeczne gratulacje. Liczymy na kolejne sukcesy w nowym roku szkolnym, a absolwentom rozwijania swoich zdolności.

Warto wspomnieć, że nagrody z rąk Burmistrza odebrali  również: Pani Dyrektor Grażyna Ruszkowska oraz nauczyciele; Marzena Kurzydło i Dorota Przychoda-Bonemberg.

Pełna relacja z uroczystości na stronie:

Nagrody Burmistrza Miasta Lęborka z okazji Dnia Edukacji Narodowej. grafika