Niecodzienna lekcja w 2b

Utworzono: 04-05-2021

Czy wiecie, że dawnych czasach imiona nadawano ludziom nie tylko po to, aby wskazać czy  zidentyfikować w grupie społecznej daną osobę? Nadawanie imienia spełniało funkcje magiczne, stanowiło życzenie i wróżbę na późniejsze życie. Zwracano dużą uwagę na ich znaczenie i każdemu     z nich przypisywano cechy, którymi były obdarzone osoby je noszące.

Dziś w klasie 2b miało miejsce niecodzienne wydarzenie – uczniowie przynieśli na zajęcia edukacji polonistycznej swoje zdjęcia z dzieciństwa i opowiadali historię swojego imienia. Lekcja wypadła znakomicie, dzieci z ogromną ciekawością wysłuchały swoich opowieści i obejrzały fotografie. Nawet wychowawczyni p. Ola Dudojć przedstawiła historię swojego imienia i pochwaliła się zdjęciami z czasów młodości.

Uczniowie klasy 2b noszą piękne imiona: Antoni, Stanisław, Tymoteusz, Zuzanna, Kornelia, Amelia, Dominik, Olivia, Victoria, Nikodem, Nikola, Szymon, Alicja, Adrian, Maja, Adrianna, Dymitr, Kinga ...  Wszystkie są wyjątkowe i oryginalne! Tak samo, jak zdjęcia przyniesione dziś przez małych ekologów z 2b. Z każdym z nich łączy się nadzwyczajna historia każdego dziecka, w której główną rolę odgrywa jego imię. A czy Wy wiecie, co oznacza Wasze imię i jaka jest jego historia?

Niecodzienna lekcja w 2b grafika