Nieznajomość prawa szkodzi. Prawa ucznia i młodego obywatela

Utworzono: 24-02-2023

Pod tym hasłem odbyło się spotkanie w Stacji Kultura w Lęborku zorganizowane przez Młodzieżową Radę Miasta. Spotkanie prowadził Pan Dariusz Ignatowicz-prawnik z wykształcenia, specjalista w tematyce organizacji pozarządowych, animator młodzieżowy. Młodzież z klasy VIII D wzięła udział w warsztatach dotyczących praw ucznia ale i obowiązków. Ciekawa była wymiana doświadczeń z uczniami z innych szkół podstawowych i średnich. Prelegent przypomniał uczniom , gdzie zapisane są ich najważniejsze prawa i obowiązki, przywołał instytucje, które pomagają w rozwiązywaniu konfliktów. Wyjaśnił na czym polega hejt i trolling w Internecie. Zwrócił uwagę na kwestię zatrudniania osób młodych po 16. roku życia.

Była to ciekawa lekcja wiedzy o społeczeństwie wzbogacona o wymianę doświadczeń z uczniami innych szkół.

Nieznajomość prawa szkodzi. Prawa ucznia i młodego obywatela grafika