Niezwykła opowieść o przyjaźni

Utworzono: 12-01-2023

10 stycznia klasa IIa udała się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej.  Uczestniczyła tutaj w lekcji bibliotecznej zatytułowanej: „Szukając Marudka”. Była to wzruszająca opowieść o przyjaźni, przedstawiona w teatrzyku kamishibai  - technice czytania lub opowiadania wywodzącej się z Japonii i wykorzystującej plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę. Dzieci wysłuchały i obejrzały przepiękną bajkę o psie, który był kluczową postacią w całej lekcji. Na podstawie teatrzyku wykonywały różne zadania, które prowadziły do rozwiązania zagadki. Drugoklasistom bardzo spodobała się ta wyjątkowa lekcja. Na zakończenie uczniowie skorzystali z księgozbioru biblioteki i wypożyczyli książki.

Niezwykła opowieść o przyjaźni grafika