Niezwykłe lekcje pierwszoklasistów

Utworzono: 21-04-2018

W dniach od 18 do 20 kwietnie podczas zmagań gimnazjalistów z egzaminami „pierwszaki” nie mniej intensywnie spędzały czas. W tych dniach zajęcia lekcyjne odbywały się w różnych miejscach naszego miasta.

18 kwietnia mieliśmy niezwykłą okazję, aby zwiedzić, poznać od środka Komendę Powiatową Policji w Lęborku. Dzieci poznały specyfikę pracy policjantów, która jest bardzo trudna  i odpowiedzialna. Miały okazję zobaczyć sprzęt policyjny, radiowozy, dyżurkę oraz cele dla osób zatrzymanych przez mundurowych. Największą atrakcją był pokaz tresury psa służbowego który na co dzień wykorzystywany jest w akcjach poszukiwawczo – tropiących. Funkcjonariusz, który jest przewodnikiem psa opowiedział o tym, jak szkoli się takie zwierzęta, przypomniał również o podstawowych zasadach zachowania podczas napotkania agresywnego psa. Podczas tego spotkania dużo rozmawialiśmy również na temat ogólnie pojętego bezpieczeństwa zarówno w domu, na ulicy, w szkole, jak również w kontaktach z osobami nieznajomymi. Wizyta w komendzie była niezwykle ciekawa i pouczająca.

19 kwietnia naszym celem stało się Muzeum w Lęborku. Tutaj, pierwszoklasiści spędzili czas w nie mniej ciekawy sposób. Podczas warsztatów poznaliśmy kolejne z zanikających rzemiosł rękodzielniczych, jakim jest garncarstwo. Uczniowie własnoręcznie metodą wałeczkową  i wygniatania wykonali z gliny naczynia codziennego użytku. Warsztaty wpłynęły zarówno na rozwój zdolności manualnych dzieci, jak również  na wzbogacenie wiedzy w informacje historyczne.

Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy w czasie trwania gimnazjalnych była Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku.  Podczas lekcji bibliotecznej klasa Ia poznała „Nowe przygody Kubusia Puchatka”, natomiast kl. Ib zapoznała się z twórczością Michała Rusinka i jego „Wierszykami domowymi”. Poza ciekawą lekcją uczniowie mieli okazję poznać Bibliotekę poprzez zwiedzenie wypożyczalni dla dorosłych i „przetestowanie” fotelu multimedialnego  Sonic Chair.

To były trzy nietypowe szkolne dni, które uczniowie spędzili w różnych ciekawych miejscach. Dzięki temu wzbogacili swoja wiedzę, jeszcze lepiej się poznali i mile spędzili czas. Miłym akcentem był też wspólny spacer i lody.

Niezwykłe lekcje pierwszoklasistów grafika