O bezpiecznej drodze do szkoły

Utworzono: 24-10-2017

23 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu  z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Lęborku panią Aleksandrą Ligmanowską.

Tematem tej niecodziennej lekcji były zasady dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Pani policjantka przypomniała pierwszoklasistom jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak prawidłowo korzystać  z numerów alarmowych. Wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą   w omawianym zakresie, chętnie odpowiadały na pytania.  Dodatkową atrakcją było obejrzenie policyjnego radiowozu oraz zabawa „w policjantów  i złoczyńców”.

Takie spotkania z pewnością poszerzają wiedzę, ale przede wszystkim wpływają na podniesienie poziomu bezpieczeństwa naszych uczniów.

O bezpiecznej drodze do szkoły grafika