O cukrzycy wiemy już wiele !!!

Utworzono: 22-10-2016

Cukrzyca  to choroba cywilizacyjna na którą co roku zapada coraz więcej ludzi na świecie. Związane jest to z niewłaściwym trybem życia a w szczególności ze złym odżywianiem. Choroba rozwija się podstępnie, gdyż przez wiele lat nie daje żadnych objawów. W zaawansowanym stadium atakuje różne narządy, osłabia nerki, serce i oczy. Odpowiednio leczona pozwala żyć aż do późnej starości.

W ramach działań prozdrowotnych na lekcji biologii  uczniowie zapoznali się z  prezentacją zawierającą informacje na temat cukrzycy . Poszerzono wiadomości o objawach  na jakie powinniśmy zwracać uwagę,  ponieważ mogą świadczyć o istnieniu tej choroby oraz o trybie życia  prowadzonym przez ludzi , którzy są już chorzy. Uczniowie wykonali albumy o cukrzycy a swoje prace wyeksponowali w formie wystawy prac plastycznych.

O cukrzycy wiemy już wiele !!! grafika