Ogólnopolski Konkurs Historyczny ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego od Obertyna do Wiednia”

Utworzono: 28-04-2016

Szczęśliwie zakończył się dla naszych uczniów finał konkursu na etapie wojewódzkim.  4 uczniów uzyskało tytuły Laureata:

1.       Karolina Klassa (IIIB)

2.       Michał Łukaszewicz (IIIC)

3.       Hubert Piwar (IIIB)

4.       Antoni Szykut. (ID)

Tytuł finalisty wywalczył Maciej Grajewski (IIC).

Najlepiej  w konkursie zaprezentowała się Karolina Klassa.  Zdobyła II miejsce wśród uczestników  szkół gimnazjalnych z województwa pomorskiego  i zakwalifikowała się do etapu centralnego konkursu, który odbędzie się w Warszawie w dniach 2-4 czerwca  2016 roku. Już dzisiaj życzymy powodzenia.

Finał konkursu miał bardzo uroczystą oprawę. Po raz pierwszy  został zorganizowany w Zespole Szkół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach. Opiekę nad konkursem sprawuje z ramienia Pomorskiego Kuratorium Oświaty Józef Kwidzyński - starszy wizytator, który dba o wszystkie detale. Uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego, wprowadzenie sztandaru szkoły, wystąpienia zaproszonych gości nadały finałowi odpowiednią rangę. Wszyscy uczniowie za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Wszystkim naszym uczniom, którzy wykazali się niesamowitą znajomością tematyki konkursowej serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników. Dziękujemy za wasze zaangażowanie i trud przygotowań.

Jesteśmy z Was dumni - Wasi nauczyciele: Marzena Kurzydło i Anna Zdończyk-Knura.

Ogólnopolski  Konkurs  Historyczny ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego od  Obertyna do Wiednia” grafika