Ogólnopolski Program ,,Trzymaj formę " - mamy certyfikat!

Utworzono: 12-06-2021

"Trzymaj Formę!" to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Program oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny i przystępny finansowo dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i aktualnej sprawności fizycznej. Odżywianie się według zbilansowanej diety zarówno pod kątem odżywczym, jak i energetycznym jest niezwykle ważne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Pomaga nam czuć się lepiej i faktycznie zapobiega niektórym poważnym chorobom. Dobrą wiadomością jest to, że możesz jeść zdrowo i nadal cieszyć się Twoim ulubionym jedzeniem.

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły realizowali założenia Programu Trzymaj Formę. Mimo trudnych warunków w jakich przyszło nam pracować uczniowie zdobyli wiedzę o zdrowym odżywianiu, nauczyli się komponować posiłki w oparciu o piramidę zdrowego odżywiania oraz dowiedzieli się jak istotny wpływ na zdrowie człowieka ma aktywność fizyczna. Mamy nadzieję, że zdrowe nawyki uchronią nas wszystkich przed otyłością i chorobami.

Ogólnopolski Program ,,Trzymaj formę " - mamy certyfikat! grafika