Pełna uroku ,,Żywa lekcja historii”

Utworzono: 23-01-2018

22 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 mieli mieli okazję wziąć udział w organizowanej przez nauczycieli historii ,,żywej lekcji”.

To efekt naszej wieloletniej współpracy z teatrem historycznym Krzysztofa Góreckiego. W szkole przeprowadziliśmy dwa pokazy: dla uczniów klas II gimnazjum - związany z tematyką zajęć dotyczących demokracji szlacheckiej, a dla uczniów klas VII - od czasów Napoleona po Odzyskanie Niepodległości. Każda cześć pokazu była zachwycająca. Prowadzący w sposób barwny i ciekawy wprowadzili w nastrój epok historycznych. Uczniowie mogli osobiście doświadczyć pojedynków i przymierzyć stroje z epoki. Całość okraszona sporą dawką uśmiechu i dowcipu wprowadzała uczestników w dobry nastrój.

To nieco inna lekcja historii, ale jak się okazuje -  nie tylko w szkolnej ławie można zdobywać nowe informacje o dziejach Polski.

Pełna uroku ,,Żywa lekcja historii” grafika