Pierwsza pomoc – ważna sprawa!

Utworzono: 03-03-2023

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem, jednak często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie potrzebującej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je jak trzeba zachować się w sytuacjach, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy. W mijającym tygodniu uczniowie  klasy IIa mogli poczuć się jak mali ratownicy. Na lekcjach poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz poznali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Poznali pozycję bezpieczną oraz utrwalili  sobie wszystkie numery alarmowe. Dzieci odwiedziły również gabinet szkolnej pielęgniarki. Mogły tutaj dokonać różnych pomiarów i zapoznać się ze sprzętem pierwszej pomocy.

Pierwsza pomoc – ważna sprawa! grafika