Pierwszaki z wizytą u strażaków

Utworzono: 15-11-2023

15 listopada w ramach projektu „Otwarta firma” pierwszoklasiści udali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z pracą strażaków. Poznali przyczyny oraz zasady bezpieczeństwa podczas pożaru, przypomnieli sobie numery alarmowe oraz sposoby wzywania pomocy. Pierwszoklasiści dowiedzieli się również, że tak jak i oni strażacy codziennie uczestniczą w lekcjach, które przygotowują ich do, jak najskuteczniejszej pomocy osobom poszkodowanym w wyniku pożarów, wypadków, czy klęsk żywiołowych. Codziennie odbywają się też ćwiczenia ruchowe oraz związane z obsługą sprzętu strażackiego. Dzieci miały okazję zobaczyć wozy strażackie, motorówkę oraz cysternę, które służą do przeprowadzania akcji zarówno na lądzie, jak i na wodzie. Pierwszoklasiści wrócili do szkoły pełni wrażeń. Kto wie może wśród nich znajdują się przyszli strażacy. Dziękujemy strażakom za ciekawą lekcję i miłą gościnę.

Pierwszaki z wizytą u strażaków grafika