Pierwszoklasiści w Będominie

Utworzono: 06-05-2016

Tradycyjnie na przełomie kwietnia i maja nasi pierwszoklasiści udają się na wycieczkę do Będomina, tam bowiem znajduje się XVIII-wieczny dworek szlachecki w którym urodził się Józef Wybicki – twórca polskiego hymnu narodowego i patron naszej szkoły. W muzeum gimnazjaliści mogli zapoznać się z bogatą ekspozycją poświęconą tej wybitnej postaci.

Następnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie.  Znajduje się tutaj wiele unikatowych pojazdów szynowych. W pomieszczeniach hali parowozowni mieści się stała ekspozycja eksponująca makietę stacji Kościerzyna, wnętrza dawnych warsztatów i  sale ekspozycyjne pełne drobnych eksponatów.

Zakończeniem  piątkowej wycieczki była 35-metrowa wieża widokowa na Wieżycy. Jednak aby podziwiać niesamowity widok, gimnazjaliści musieli cierpliwie wspiąć się na platformę widokową z której roztacza się widok na Wzgórza Szymbarskie i jeziora tzw. Kółka Raduńskiego.

Wycieczka należała do udanych i z pewnością na długo pozostanie w pamięci jej uczestników – uczniów klasy Ib, Ic i Id.

Pierwszoklasiści w Będominie grafika