Pierwszy dzień wiosny…czy warto uciekać?

Utworzono: 17-03-2017

Gimnazjum nr 1 w Lęborku bardzo starannie przygotowuje się do obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Szczególnie tego dnia szkoły odnotowują dużą absencję uczniów, którzy twierdzą zgodnie, że jest to tzw. „ dzień wagarowicza” i ucieczki z lekcji są dozwolone.

Takiej sytuacji chcą uniknąć nauczyciele Gimnazjum nr 1, którzy dla swoich uczniów przygotowali profilaktyczną grę miejską pt. „Gdzie jest Maja?”. W 2015r. grupa PaT Lębork otrzymała scenariusz gry miejskiej „Znajdź mnie” od Fundacji ITAKA. Na jego podstawie koordynatorzy stworzyli scenariusz gry „Gdzie jest Maja?”.

Bohaterką gry jest gimnazjalistka, która postanawia uciec nie tylko ze szkoły, ale i z domu. Uczniowie podzieleni na 10 osobowe grupy pod opieką nauczyciela wyruszą o godzinie 9:00 ze szkoły i będą samodzielnie poszukiwać punktów na mapie, na których czekać będą organizatorzy. Młodzież będzie wykonywać określone zadania, a w zamian otrzyma fragmenty pamiętnika Mai, a także cyfry, który utworzą jej numer telefonu. Punktem kulminacyjnym jest rozmowa telefoniczną z Mają i nakłonienie jej do powrotu do domu.

W akcję włączyli się harcerze oraz instytucje miasta Lęborka takie jak: Urząd Miasta, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum w Lęborku, Państwowa Szkoła Muzyczna, Starostwo Powiatowe  w Lęborku, Restauracja Różana, Lęborskie Centrum Kultury Fregata, Komenda Powiatowa Policji w Lęborku, Ochotnicza Służba Ratownicza, Studio Sportu i Relaksacji dla Kobiet „Marzenie” .

Pierwszy dzień wiosny…czy warto uciekać? grafika