Piknik Zdrowia

Utworzono: 17-09-2021

Miniona środa upłynęła w naszej szkole pod hasłem sportu i zdrowia. Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork oraz Fundacja Małgorzaty Glinki promowali  zdrowy tryb życia. Na boisku szkolnym odbył się wielki Piknik Zdrowia dla uczniów naszej szkoły.  Wydarzenie edukacyjne zostało sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a w zabawie uczestniczyło w sumie ponad 500 dzieciaków. Dzieci miały do dyspozycji wiele atrakcji, zabaw oraz konkurencji sportowych. W ramach promocji zdrowej diety uczniowie mogli korzystać ze stanowiska z owocami przygotowanymi przez Duży Warzywniak oraz z czystą wodą do picia. Walory picia wody promowali pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lęborku. Pokazy pierwszej pomocy przeprowadzili pracownicy Ochotniczej Służby Ratowniczej  w Lęborku. Młodzież miała także bardzo interesujące wykłady z panem Kamilem Osowskim - dietetykiem z poradni Dobry Dietetyk w Lęborku na temat zdrowego odżywiania. Przez cały czas trwania pikniku o dobrą zabawę dbały panie z animatorki z Przygoda Team. Największą atrakcją były wspólne pokazy tańca Zumba. Swoją obecnością zaszczycili nas goście, czyli Burmistrz Miasta Lęborka Witold Namyślak oraz zastępcy pana Burmistrza-Teresa Ossowska-Szara, Jerzy Pernal, a także sekretarz miasta Marian Kurzydło. O sprawny przebieg imprezy dbała Pani Prezes SPS Lębork Agnieszka Dawidowska oraz nauczycielka wychowania fizycznego Beata Ugodowska. Organizatorzy dziękują nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku za pomoc w organizacji pikniku i świetną zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii :https://drive.google.com/drive/folders/1y5NIefC7E_yOAaCYhJz75vmemfottTgC?usp=sharing

Piknik Zdrowia grafika