Piramidy zdrowego żywienia w 2b

Utworzono: 22-04-2021

Piramida zdrowego żywienia to sympatyczny pomysł na pokazanie dzieciom, w jakiś sposób należy się odżywiać. Znana jest nam od wielu lat. Zbudowana na bazie trójkąta przedstawia grupy produktów spożywczych i ich znaczenie w codziennej diecie.

Była ona wczoraj wdzięcznym tematem, omawianym na edukacji technicznej w kl. 2b.  Mali ekolodzy świetnie się orientują, że na samym dole znajdują się te produkty, które powinny stanowić bazę naszego codziennego jadłospisu. Zaś na samej górze te, które powinniśmy spożywać nieco rzadziej. Uczniowie wiedzą, że nie znajdziemy w tej zdrowej budowli słodyczy, chipsów, słodzonych soków. Piękne prace dzieci znakomicie obrazują, jak się odżywiać, by dożyć 100 lat!

Piramidy zdrowego żywienia w 2b grafika