PoczytajMy po raz kolejny

Utworzono: 02-06-2021

W drugim semestrze roku szkolnego 2020/2021 już po raz kolejny uczestniczyliśmy w programie edukacyjnym Centrum Edukacji Obywatelskiej „PoczytajMy”, którego zadaniem jest wspieranie czytelnictwa. Kształtowanie nawyków czytelniczych zaczyna się już od najmłodszych lat, więc warto zadbać o to, by przygoda z czytaniem rozpoczęła się jak najwcześniej.

W czasie zdalnego nauczania jak i po powrocie do szkoły czwartoklasistki zaangażowane  w zajęcia klubu czytelniczego przygotowały spotkanie dla młodszych kolegów i koleżanek uczęszczających do świetlicy szkolnej. Opracowały zajęcia dotyczące zachowania higieny w dobie pandemii – nie zabrakło tu ciekawych doświadczeń, zagadek oraz wierszyków poświęconych tematowi zdrowia. Gdy wreszcie dopisała pogoda, zajęcia czytelnicze można było odbyć w plenerze. Tutaj czytanie połączone zostało z obserwacją przyrody.

Uczniowie klasy IVa uczestniczyli też w zajęciach poświęconych  książce „Żywiciel” – pierwszej części trylogii autorstwa Deborah Ellis, którą otrzymaliśmy od CEO w ramach uczestnictwa w programie. Książka okazała się cennym źródłem informacji, dzięki którym przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące praw dziecka.

Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku będziemy również uczestniczyć w tym czytelniczym przedsięwzięciu  i w nieco bardziej sprzyjających okolicznościach.

PoczytajMy po raz kolejny grafika