Podaruj psu pełną miskę, okaż serce!

Utworzono: 12-02-2016

„To tylko pies, tak mówisz, tylko pies...

A ja ci powiem, że pies to czasem więcej jest niż człowiek...”

(B. Borzymowska)

W dniu 11.02.2016 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami – p. Aleksandrą Dudojć i p. Edytą Marzec wybrali się z wizytą do miejsca, w którym nieważna jest metryka ani wygląd. Do miejsca, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę, czyli do schroniska w Małoszycach.

Wycieczka poprzedzona została zbiórką produktów potrzebnych zwierzętom (sucha / mokra karma, zabawki dla psów i kotów, koce i pledy). Gimnazjaliści mogli poznać pracę schroniska od kuchni, zasady tam panujące, jak i wytyczne dotyczące oddania zwierzęcia pod opiekę schroniska, jak i jego adopcji. Uczniowie zwiedzili pomieszczenia wydzielone dla psów, kotów, a nawet gołębi oraz przyjrzeli się kilku psim wybiegom. Usłyszeli wzruszające historie o niechcianych, porzuconych i bezdomnych czworonogach. Najważniejszą dla nich  lekcją było to, że zwierzęta to nie zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji.

Dzieci zrozumiały, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty.

Podaruj psu pełną miskę, okaż serce! grafika