Podróż do czasów starożytnego Rzymu

Utworzono: 24-04-2018

We wtorek uczniowie  klasy VII b wraz z opiekunami  udali się na lekcję przedmiotową w terenie do pobliskiego Oskowa, by uczestniczyć w żywej lekcji historii. Faktoria rzymska odtworzona przez centuriona Wiesława Formelę zachwyciła uczestników lekcji. Zbliżających się do osady wita Koń Trojański. Miłośnicy starożytnego Rzymu mają tu okazję zapoznać się z historią antycznego Rzymu oraz poznać zasady funkcjonowania rzymskiej armii. Właściciel osady, miłośnik kultury starożytnego Rzymu, barwnie przypomniał historię jednej z najpiękniejszych cywilizacji. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i przymierzyć stroje dawnych legionistów, uczestniczyć w musztrze, zobaczyć jaka była taktyka walki legionów. Utalentowana w łucznictwie Pani Marzena Goike pokazała uczniom zasady strzelania do tarczy. Potem wszyscy uczestnicy mogli spróbować tej niełatwej sztuki strzelania z łuku. Zorganizowano także zawody specjalnych zaprzęgów, co obok ducha rywalizacji wywoływało salwy śmiechu. Uczniowie zaprezentowali centurionowi grecką zorbę w podziękowaniu za gościnę.

Nie zabrakło ogniska i pieczonych kiełbasek przygotowanych przez organizatorów.

Wszystkim miłośnikom historii  szczerze polecamy odwiedzenie tej niezwykłej osady.

Podróż do czasów starożytnego Rzymu grafika