Podsumowaliśmy pierwszy semestr!

Utworzono: 04-02-2016

W dniu 3 lutego br. na sali gimnastycznej odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2015/2016. Czas od września upłynął bardzo szybko i pozwolił gimnazjalistom na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności.

Uczniowie, którzy mogą pochwalić się wysokimi wynikami w nauce odebrali z rąk pani dyrektor Grażyny Ruszkowskiej i pani vice-dyrektor Agnieszki Jankowskiej dyplomy. Prowadzący podsumowanie - Julia Marciniak z klasy Id i Kajetan Maciejewski z Ib przypomnieli o ważnych wydarzeniach z życia naszej szkoły.

W listopadzie w szkolnych etapach Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych udział wzięło 294 uczniów. Do etapów rejonowych, które odbyły się w styczniu zakwalifikowało się 67 gimnazjalistów. Z niecierpliwością czekamy na wyniki dalszych etapów i mamy nadzieję, że nasi uczniowie sięgną po najwyższe laury.

Podsumowane również zostały konkursy muzyczne, plastyczne, wiedzowe, zawody sportowe, których nie zabrakło w tym semestrze i w których uczniowie osiągnęli najwyższe sukcesy. Prowadzący przypomnieli również o kontynuowanych w naszym gimnazjum projektach edukacyjnych  - „ Pan Stanisław, czyli szkoła w kosmosie”, Erasmus+”, „Wyobraźnia ważniejsza od wiedzy”, „Bezpieczna szkoła”.

W mijającym semestrze nie zabrakło też ciekawych wycieczek, lekcji w nietypowych miejscach, wyjazdów do teatrów, zadań przygotowanych przez Samorząd Uczniowski, dużych przedsięwzięć takich jak Jarmark Bożonarodzeniowy.

Podczas apelu swoje umiejętności wokalne i muzyczne zaprezentowali nam uczniowie należący do zespołu „Witamina M” pod kierunkiem. A. Łakockiego.

Przypominamy, że informacje o bieżących wydarzeniach z życia naszej szkoły są systematycznie zamieszczane na naszej stronie internetowej, więc zapraszamy do zapoznawania się z nimi!

Mamy nadzieję, że drugi semestr będzie również bogaty w wydarzenia i przyniesie naszym uczniom oraz nauczycielom mnóstwo kolejnych sukcesów!

Podsumowaliśmy pierwszy semestr! grafika