Półmetek roku szkolnego 2022/2023 - czas na podsumowania

Utworzono: 09-02-2023

Jesteśmy na półmetku roku szkolnego 2022/2023. Nadszedł czas podsumowań.  W środę , 8 lutego na sali gimnastycznej szkoły odbył się uroczysty apel podsumowujący pracę w pierwszym półroczu. Oprócz gratulacji dla wyróżnionych uczniów i poznania ich osiągnięć mogliśmy zobaczyć przedstawienie, które wraz z dziećmi ze świetlicy przygotowała pani Iwona Suszyńska. Nie zabrakło także akcentów muzycznych - w utworach instrumentalnych na trąbkach wystąpili: Kalina Stawska oraz Stasiu Główczewski. Cała uroczystość została przygotowana przez nauczycieli  bloku przedmiotów ścisłych.

Zobaczcie, jak prezentują się wyniki naszych uczniów oraz ich osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych:

- 0 nagannych.

2. Za naukę i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie wyróżniono 189 uczniów, w tym:

- klas ósmych = 3,49

Wśród klas czwartych najwyższą średnią uzyskała kl.IVa - 4,93.

Wśród klas piątych na pierwszym miejscu uplasowała się kl.Va ze średnią 4,67.

Wśród klas szóstych prym wiodła kl.VIa ze średnią 4,14.

Wśród klas ósmych najwyższą średnią - 3,70 uzyskała kl. VIIId.

4. 39 uczniów uzyskało średnią ocen ≥ 5,0. Najwyższa średnia w szkole, to 5,58– uzyskała ją uczennica z klasy Va.

- wśród klas ósmych – VIIIa – 88,52%

6. W etapach szkolnych konkursów przedmiotowych wzięło udział 42 uczniów, w tym:

Do finału wojewódzkiego zakwalifikował się z Języka niemieckiego – 1uczeń

Do ponadwojewódzkiego finału konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” – 2 uczniów

Czekamy na wyniki tych konkursów. Trzymamy za naszych kolegów kciuki i życzymy im powodzenia.

7. Nasi uczniowie osiągnęli też sukcesy w sporcie.

· W Mistrzostwach Polski w mini siatkówce o Puchar Kinder Joy of 2022 w Gliwicach, reprezentując województwo pomorskie, wicemistrzostwo Polski, a także 17 miejsce zdobyli chłopcy z klasy 5c, 7 miejsce – uczeń z kl.VI a

· W III Ogólnopolskim Turnieju Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Metra Warszawa drużyna GA SPS Lębork (chłopcy z kl. Vc) wywalczyła 4 miejsce.

· W Ogólnopolskim Turnieju Minipiłki Siatkowej o Puchar Małgorzaty Glinki drużyny GA SPS Lębork II (chłopcy z kl. Vc i VI a) wywalczyły złote medale .

Chłopcy z drużyny GA SPS Lębork I zostali sklasyfikowani na III miejscu. W kategorii "czwórek" srebrny medal wywalczył uczeń z klasy VI b. Młodsi chłopcy z wywalczyli brązowe medale.

· W Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Dziewcząt U12 koszykarki z Uczniowskiego Klubu Sportowego "jedynka" w Lęborku zdobyły brązowy medal.

· W Mistrzostwach Miasta Lęborka w „Dwa ognie usportowione klas IV dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci” reprezentanci naszej szkoły nie mieli sobie równych, zarówno dziewczęta jak i chłopcy wywalczyli pierwsze miejsca i w lutym będą reprezentować nasze miasto w zawodach powiatowych.

· W Lęborskiej Lidze Pływackiej 2022 nasi uczniowie z klas: 1b. 2b, 2 d, 3a, 4c,i 5a zdobyli złote, srebrne i brązowe medale.

· Drużyna chłopców podczas drużynowych zawodów powiatowych w tenisie stołowym uzyskała 1 miejsce.

· W Mistrzostwach Lęborka w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci, w kategorii dziewcząt i chłopców nasi uczniowie z klas 4a,4c, 5c i 6a zajęli drugie miejsce.

· W Mistrzostwach Polski w windsurfingowej klasie regatowej Techno 293, w kategorii żagla 4.0, uczeń z kl.5c po rozegranych 8 wyścigach zdobył tytuł MISTRZA POLSKI.