Polskie satelity – telekonferencja z Panem T. Zawistowskim z CBK PAN

Utworzono: 09-03-2016

W dniu 8 marca 2016 r. uczniowie klasy IIc Gimnazjum nr 1 z Lęborka - biorący udział w projekcie Pan Stanisław - uczestniczyli w telekonferencji z panem mgr inż. Tomaszem Zawistowskim z Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie, kierownikiem projektu BRITE-PL.

Pan Zawistowski opowiedział uczniom jak tworzy się satelity, jak wyglądają i ile trwa ich budowa. Uczniowie poznali wiele ciekawych zagadnień dotyczących  pierwszych polskich satelit naukowych Brite-PL1 Lem i Brite-PL2 Heweliusz.

Po telekonferencji zainteresowani tematem uczniowie zadawali Panu Tomaszowi wiele dociekliwych pytań. Była to dla uczniów wspaniała żywa lekcja, która zachęciła ich do pogłębienia swojej wiedzy na temat satelitów i całego kosmosu.

Polskie satelity – telekonferencja z Panem T. Zawistowskim z CBK PAN grafika