Pomorski Dzień Przedsiębiorczości i sukces naszych uczennic

Utworzono: 20-11-2016

17 listopada br. uczniowie klas Ic i IIIc uczestniczyli w Pomorskim Dniu Przedsiębiorczości. Spotkanie przedsiębiorców i przedstawicieli lęborskich urzędów zorganizowane przez PUP odbyło się w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych.

W ramach PDP młodzież miała okazję poznać zasady funkcjonowania ZUS, US, UM, Starostwa Powiatowego, dowiedzieć się w jaki sposób można założyć działalność gospodarczą, poznać oferty banków, cele stowarzyszeń i prywatnych inicjatyw.      Uczniowie uczestniczyli w warsztatach:

„Przedsiębiorczość – jak to ugryźć”

„Dokąd zmierzam? – wybór zawodu”

Ponadto , uczennice naszego gimnazjum: Klaudia Zbrożek, Aleksandra Jankowska, Zuzanna Milewczyk, Zuzanna Maciejewska i Karolina Byczuk reprezentowały naszą  szkołę w konkursie: „Biznes Plan Przedsiębiorczego Absolwenta”. Dziewczęta zaprezentowały ciekawy pomysł utworzenia szkoły tańców angielskich w której nauka tańca połączona została z nauką języka angielskiego. Uczennice jako jedyne reprezentantki lęborskich gimnazjów rywalizowały z przedstawicielami LO nr 1, ZSM-I, PCE-ZSP, ZSGŻiA.

Projekt  „English school dance” spotkał się z uznaniem i aprobatą jury. Dziewczęta zajęły II miejsce. Serdecznie gratulujemy uczennicom i dziękujemy p. G. Ruszkowskiej i p. A. Jankowskiej za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości i sukces naszych uczennic grafika