POWIEDZ TO PO ANGIELSKU, POTRAFISZ! /SAY IT IN ENGLISH, YOU CAN!

Utworzono: 21-12-2015

Trzy pierwsze spotkania za nami. Zainteresowani  uczniowie klasy  Ib, o profilu językowym, mają możliwość rozwijania swoich umiejętności posługiwania się  językiem angielskim. Postanowiliśmy – minimum polskiego, maximum angielskiego i dajemy radę.

3 października spacerowaliśmy w Parku Chrobrego, opowiadając sobie o urokach rzeki Łeby, flory i fauny, poznaliśmy sporo nowych słówek! Sprawdziliśmy, że ścieżka zdrowia nadal istnieje i czeka na chętnych lęborczan, przytulaliśmy się do głazów stanowiących kamienny krąg i graliśmy w gry językowe, wymagające całkiem sporo biegania.

24 października w lasku przy Osiedlu Sportowym, mieniącym się przepięknie wszystkimi kolorami  jesieni, rozpaliliśmy ognisko. Ogień był ważny nie tylko ze względu na pieczone kiełbaski i chleb. Poznaliśmy wydarzenie z XVII-wiecznej historii Anglii – świętowane w formie humorystycznej do dziś pod Nazwą Guy Fawkes’ Night – kiedy to grupa opozycjonistów  ( zwolenników kościoła rzymskokatolickiego) podjęła nieudaną próbę wysadzenia w powietrze Parlamentu. Podczas tego spotkania ujawniły się talenty instrumentalno-wokalne klasy oraz bardzo zdolni,  młodzi artyści.

18 grudnia zaprosiliśmy do gabinetu projektowego grupę uczniów klasy I  SGJ, aby przy pomocy gier i quizów przypomnieć sobie i poszerzyć wiedzę na temat brytyjskich tradycji bożonarodzeniowych, znaczne różniących się od polskich. Ponownie spora dawka słownictwa w języku angielskim została „wrzucona do głów”. Talenty wokalne również nadal się rozwijają.

Potrafimy komunikować się w języku angielskim!/ We can communicate In English!

Opiekunowie: Barbara Cieślak i Izabela Lipowska

POWIEDZ TO PO ANGIELSKU, POTRAFISZ! /SAY IT IN ENGLISH, YOU CAN! grafika