Powrót z konkursu z tytułami finalisty!

Utworzono: 17-05-2022

W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej w Gościcinie Wejherowskim odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Uczniów Klas VII, w którym wzięły udział nasze trzy uczennice: Ania Łaga, Ania Nawrot i Maja Różyńska. Zostały jego finalistkami.

„Hormony Helenki, hipochondria, buty z cholewami, błahostka, „Modna i Pogodna”, horrendalny, haratnąć, chimeryczny, homologacja...”– te i inne trudne do zapisania słowa stawiały przed uczennicami wysoką poprzeczkę. Zdolność poprawnego zapisu trudnych słów przyda się nie tylko w szkole na języku polskim. To kapitał, który pomoże w wielu późniejszych, dorosłych sytuacjach. Obie Anie i Maja tę umiejętność kształcą i mają z tego satysfakcję.

Gratulujemy osiągnięć, cieszymy się, że znalazły się w gronie nagrodzonych.

Powrót z konkursu z tytułami finalisty! grafika