Praktyczna i ciekawa lekcja

Utworzono: 25-04-2017

Dnia 24 kwietnia 2017r.  uczniowie klasy IB wraz z wychowawcą i nauczycielem wspomagającym  odwiedzili 44 Bazę Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach, która wchodzi w skład Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

„Po przyjeździe na miejsce zwiedziliśmy wieżę kontroli lotów, gdzie opowiedziano nam na czym polega praca w takim miejscu. Następnie udaliśmy się do spadochroniarni, w której z bliska mogliśmy zobaczyć oraz przymierzyć różne typy spadochronów, a także zaobserwować  w jaki sposób spadochron się rozkłada oraz co wchodzi w skład jego wyposażenia. Później mieliśmy okazję obejrzenia z bliska wozów wojskowej straży pożarnej, oraz dowiedzieć się co nieco na ich temat. Na koniec udaliśmy się do hangaru, w którym zwiedzaliśmy wojskowy samolot patrolowo-rozpoznawczy M-28B Bryza-1R.”

Uczniowie byli bardzo zainteresowani tym, jak wygląda praca w wojsku i zadawali mnóstwo pytań.

Za zaproszenie dziękujemy tacie naszej uczennicy  Panu Sławomirowi Walkuszowi.

Praktyczna i ciekawa lekcja grafika