Prezentacja projektu EasyFuture

Utworzono: 01-03-2023

W miniony poniedziałek godziliśmy w naszej szkole grupę uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Lęborku. Licealiści zaprezentowali naszym ósmoklasistom realizowany przez nich projekt pod nazwą „EasyFuture”. Celem projektu jest uświadomienie młodego pokolenia, że bycie przedsiębiorczym naprawdę się opłaca, a strach przed wkroczeniem w dorosłość jest niepotrzebny. Ważnym aspektem jest również uświadomienie młodych, że to właśnie oni są przyszłością i od nich samych zależy ich przyszły los.

Celem projektu jest również szerzenie wiedzy wśród młodzieży z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, i oszczędzania. Przedsiębiorczość wbrew pozorom nie musi być nudna, czy monotonna. Jest to także postawa charakteryzująca osobę zaradną, potrafiącą stawić czoła napotkanym w życiu problemom. Poprzez uczestniczenie w zajęciach uczniowie zyskają nowe umiejętności – takie jak komunikacja i praca w grupie, które przydadzą się w codziennym życiu. Projekt skierowany jest zarówno do uczniów liceów, jak i szkół podstawowych na terenie powiatu lęborskiego. Realizowany jest pod patronatem m.in. Pracuj.pl; Banku ING oraz Fundacji BKG.

Prezentacja projektu EasyFuture grafika