Projekt „ABC Empatii” w naszej szkole

Utworzono: 07-11-2021

Uczniowie naszej szkoły będą mogli rozpocząć w najbliższych miesiącach realizację programu „ABC Empatii”, którego zadaniem jest likwidacja barier i stereotypów związanych z osobami niepełnosprawnymi. W miniony piątek Sekretarz Miasta Lęborka p. Marian Kurzydło przekazał na ręce dyrektor szkoły p. Grażyny Ruszkowskiej i nauczyciela-bibliotekarza p. Izabeli Tutakowskiej komplet materiałów zawierający 30 książek dla dzieci, 3 książki dla nauczyciela, 1 poradnik dla nauczyciela. Jest to pakiet materiałów do prowadzenia zajęć z zakresu likwidacji barier i stereotypów związanych z osobami dotkniętymi niepełnosprawnościami oraz kształtowania empatycznych i świadomych postaw wśród dzieci.

Autorami książki „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami” są Wiktor Czepczyński, Żaneta Kupczyk oraz Katarzyna Muzyka-Jacheć. Projekt „ABC Empatii” realizowany jest przez rodzinną fundację Czepczyński Family Foundation. Książka zawiera 12 opowiadań o relacjach między dziećmi zdrowymi, a tymi z różnymi niepełnosprawnościami. Na podstawie książki powstał Poradnik Nauczyciela, czyli cykl 12. warsztatów z edukacji włączającej. Jest to wartościowa lektura, która pozwoli na dostrzeżenie różnic w codziennym funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych, uświadomienie sobie tego, ze zasługują one na takie samo traktowanie, bez względu na stan ich zdrowia a także kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci i ich rodziców.

Projekt „ABC Empatii” w naszej szkole grafika