Projekt  Erasmus+  spotkanie online w Hiszpanii

Utworzono: 18-05-2021

W dniach 10-13.05.2021r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w ostatnim spotkaniu w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ 'Well-being Improvement for New Generations at School' czyli „Poprawa samopoczucia następnych pokoleń uczniów w szkole”.

To spotkanie uczestników projektu z Polski, Luksemburga, Włoch, Hiszpanii, Grecji i Finlandii nie mogło odbyć się stacjonarnie w Hiszpanii ze względu na pandemię. Zadania projektowe przeprowadzone zostały online. Uczestników spotkania przywitał dyrektor hiszpańskiej szkoły oraz koordynator projektu z Hiszpanii José María Aludéver Alemany. Od poniedziałku do czwartku uczniowie i nauczyciele pracowali w międzynarodowych grupach wypełniając ustalone zadania projektu, dyskutując m.in. na temat różnorodnych aspektów samopoczucia jako skutku pandemii Covid 19, projektując wspólnie okładkę gazety na temat ich wyobrażeń pierwszych news'ów po pandemii. Powstały intrygujące prace w języku angielskim i równolegle wszystkich językach państw projektu. Mieliśmy okazję poznać wirtualnie hiszpańską szkołę Colegio Nitra Senõra de Monte- Sión w Torrent -  uroczym miasteczku oraz położoną w pobliżu piękną Walencję. Podczas spotkań nasi uczniowie gościli wirtualnie w domach swoich hiszpańskich partnerów, gdzie mogli porozmawiać o różnych hiszpańskich tradycjach i zwyczajach, w tym ciekawych przepisach kulinarnych.

Na zakończenie projektu wspólnie tańczyliśmy w rytmie zumby – my w naszych domach, a grupa hiszpańskich uczniów i nauczycieli - na szkolnym boisku. Wszystkie zadania projektowe zostały wykonane w języku angielskim, co pozwoliło na sprawdzenie swoich kompetencji językowych podczas konwersacji. Był to bardzo ciekawy projektowy tydzień pełen nowych doświadczeń, wzruszeń oraz podziękowań za trzy lata współpracy w projekcie 'Well-being Improvement for New Generations at School'.

W projekcie online wzięli udział uczniowie:

Karina Gajkowska 8e, Narin Haji 8a, Martyna Olszewska 8a, Julia Lechończak 8a, Nikodem Klejsa 8a, Weronika Zielińska 8a,  Maja Majak 7a, Jagoda Mrówczyńska 7a, Adam Malinowski 7a, Maksymilian Maszota7a, Oskar Korszeń 7a, Aleksanda Chromczuk 7b, Milena Młyńska 7b, Zuzanna Malak 7b,

oraz nauczyciele:

Katarzyna Wróblewska-Kurzydło, Barbara Cieślak, Izabela Lipowska, Michał Kościółek

Projekt  Erasmus+  spotkanie online w Hiszpanii grafika