Przystąpiliśmy do programu Erasmus+

Utworzono: 20-10-2015

Od 01.09.2015 do 31.08.2017 jest  realizowany w naszej szkole  projekt „OTWIERAJĄC DRZWI DO EUROPY” w ramach programu ERASMUS +. Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Jest programem finansowanym przez Unię Europejską.

W ramach naszego projektu będziemy współpracowali ze szkołami z: Niemiec, Szwecji, Portugalii i Francji. Uczniowie będą brali udział w wyjazdach międzynarodowych, licznych konkursach i zadaniach, których realizację zakłada nasz program. Głównym celem naszego projektu jest nauka języka angielskiego i niemieckiego, współpraca szkół z lokalnymi przedsiębiorstwami, dzielenie się wiedzą na temat odwiedzanych państw, regionów i miejscowości, poznanie różnych kultur i zachowań oraz stworzenie przewodnika na temat zasad ubiegania się o pracę w różnych krajach europejskich. Podczas wyjazdów  międzynarodowych uczniowie będą odwiedzać rożne firmy, obserwując pracę i oczekiwania jakie przed dzisiejszą młodzieżą stawia współczesna Europa. Pierwszy wyjazd uczniów i nauczycieli  odbędzie się już w listopadzie 2015 roku  i będzie to wyjazd do Niemiec, do Stralsundu. Właśnie w Stralsundzie nasz projekt zostanie oficjalnie otwarty.

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w pierwszym konkursie na „logo” naszego projektu. Cztery najlepsze prace zostaną zgłoszone do konkursu międzynarodowego podczas spotkania w Niemczech. Drugi konkurs polega na zrobieniu ciekawych zdjęć Lęborka i okolic ukazujących charakterystykę naszego regionu. Na zdjęcia czekamy do 30 października - maksymalnie 10 zdjęć, w formie elektronicznej zanosimy je do koordynatora projektu Erasmus+, pani Katarzyny Kurzydło. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Katarzyna Kurzydło ( koordynator projektu)

Izabela Lipowska,  Joanna Nowicka-Młyńska

Przystąpiliśmy do programu Erasmus+ grafika