Rajd pieszy z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu

Utworzono: 24-09-2016

W czwartek - 22 września - w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu uczniowie klasy IIb wraz z wychowawcą p, L. Racis uczestniczyli w pieszym rajdzie zorganizowanym przez LOT „Ziemia Lęborska-Łeba”. W wyprawie, która zaplanowana została trasą Lębork - Jezioro Lubowidzkie – Lębork, towarzyszył uczniom pan Tadeusz Krawczyk – przewodnik turystyczny. Podczas rajdu gimnazjaliści poznali wiele ciekawostek dotyczących naszej okolicy( np. dowiedzieli się, że niedaleko osiedla Lębork-Wschód znajdowało się lotnisko szybowcowe).

Po przerwie nad Jeziorem Lubowidzkim młodzież skierowała się  w stronę Mostów. Przy znajdującej się tutaj przystani kajakowej na wycieczkowiczów czekały: ognisko i pieczone kiełbaski.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za ptrzygotowanie rajdu.

Rajd pieszy z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu grafika