Utworzono: 17-11-2015

W dniach od 16 do 22 listopada młodzież naszej szkoły uczestniczy w projekcie ,,Otwarta firma”. Jej celem jest przybliżenie środowiska pracy różnych zawodów, by odnaleźć się na rynku pracy w przyszłości. W tym celu nawiązaliśmy kontakt z wieloma firmami, które w tym tygodniu odwiedzą nasi uczniowie.

Już dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie.  Uczniowie klasy II s udali się  do Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. Ciekawą prelekcję przygotował dla nas kapitan Piotr Kuźmiński. Przedstawił zasady ubiegania się o pracę w jednostkach Straży Pożarnej, omówił wymagane kompetencje, które winni posiadać kandydaci do tej służby. Wskazał także na ,,blaski” i ,,cienie” w codziennej pracy.  Uczniom jednak najbardziej podobała się część praktyczna - wizyta w miejscu z którego strażacy wyruszają na akcje. Obejrzeliśmy wozy bojowe, łodzie oraz podstawowy sprzęt strażacki.

Serdecznie dziękujemy Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej za możliwość zapoznania się z ciekawym, lecz niełatwym zawodem.

Rozpoczęliśmy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości-wizyta w Państwowej Straży Pożarnej grafika