Segregacja dla klimatu, klimat dla segregacji

Utworzono: 17-04-2021

14 kwietnia 2021 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia o tematyce związanej z gospodarowaniem odpadami. Uczniowie klas czwartych i siódmych wzięli udział w prelekcjach online, prowadzonych w ramach kampanii edukacyjnej zorganizowanej przez Urząd Miejski w Lęborku przy dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn. „Segregacja dla klimatu, klimat dla segregacji”.

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę w zakresie selektywnej zbiórki odpadów, technologii związanych z ich przetwarzaniem oraz korzyści wynikających z recyklingu surowców wtórnych. Zajęcia angażowały dzieci poprzez ich udział w quizie ugruntowującym zdobytą wiedzę. Uczniowie  mieli także możliwość zadawania pytań dotyczących omawianej tematyki. Zajęcia poprowadził Romuald Burczyk - doświadczony edukator reprezentujący ZielonyPunkt.co.

Segregacja dla klimatu, klimat dla segregacji grafika