Słupski Festiwal Historyczny - ciekawa lekcja historii

Utworzono: 10-05-2016

W piątek 6 maja Akademia Pomorska w Słupsku po raz drugi zorganizowała Słupski Festiwal Historyczny. Jego celem jest promowanie zainteresowania historią oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań.

Również nasi uczniowie z klas III B i III C wzięli udział w tym wydarzeniu. Najlepsi z historii mogli się sprawdzić w quzie historycznym. Można było obejrzeć stroje z minionych epok oraz skosztować specjałów dawnej kuchni. Chłopcy szczególnie interesowali się wykładami związanymi z marynistyką i okrętami wojennymi. Nie zabrakło ekspozycji, które prezentowały broń i nowe wydawnictwa książkowe. To jedna z form lekcji w terenie, w której nasi uczniowie chętnie uczestniczą.

Wyjazd zorganizowały nauczycielki historii- Anna Zdończyk-Knura i Marzena Kurzydło.

Słupski Festiwal Historyczny - ciekawa lekcja historii grafika