Spotkanie międzykulturowe w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

Utworzono: 14-10-2016

Po raz kolejny ojcowie Franciszkanie w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zorganizowali spotkanie trzech kultur: chrześcijańskiej, muzułmańskiej i żydowskiej.

Młodzi ludzie zgromadzeni w sali kinowej ZSM-I  w Lęborku 12 października  mogli spotkać wyznawców tych trzech religii. Nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęło się od zapalenia symbolicznej lampki pokoju - jego celem jest bowiem propagowanie pokojowych stosunków między wyznawcami różnych religii.  Niestety z powodów osobistych zabrakło przedstawiciela religii muzułmańskiej. Mimo to spotkanie należy uznać za udane. Przedstawiciel gminy żydowskiej przybliżył zebranym zasady judaizmu, opowiedział o obrzędach wyznawców tej religii. Spotkanie miało charakter otwarty. Również publiczność mogła zadawać pytania dotyczące religii chrześcijańskiej i żydowskiej.

Ciekawy dialog, który się wytworzył podczas spotkania zakończył występ gitarowy kantora gminy żydowskiej.

Spotkanie międzykulturowe w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej grafika